Age of Drones Expo nadchodzi!

W dzisiejszym wpisie małe ogłoszenie wielkiego wydarzenia – trochę inaczej niż zwykle.

A więc… O co chodzi?

Jak można było zauważyć, od pewnego czasu na naszym sidebarze wisi kolorowy, tajemniczy obrazek podpisany „Zajrzyj!” – uff, na szczęście nie jest to kolejna wystrzałowa reklama typu [ZOBACZ JAK], ale mała zajawka tego, co będzie się działo już za kilka miesięcy u naszych zachodnich sąsiadów. A co się będzie działo?

14-15 października w Hamburgu będzie miała miejsce ogólnoświatowa wystawa połączona z konferencją – Age of Drones Expo 2016. Wydarzenie ma na celu zebranie w jednym czasie i miejscu nie tylko najważniejszych przedstawicieli z branży, ale także użytkowników lub po prostu zwiedzających.

Dynamiczny rozwój bezzałogowców w branży fotograficznej i filmowej, jaki mamy okazję obserwować, stwarza nieocenione rozwiązania, będące często odpowiedzią na wymagania reżyserów i producentów zarówno dużych, jak i małych formatów – pozwala zredukować koszty i zwiększyć bezpieczeństwo na planie. Właśnie dlatego firma Events International podjęła się organizacji pierwszej międzynarodowej wystawy UAV, ze szczególnym uwzględnieniem ich udziału w kinematografii.

Gwoździem (haha) imprezy będzie hala wystawowa, prezentująca szeroką ofertę bezzałogowców i ich akcesoriów przeznaczonych do komercyjnego wykorzystania w przemyśle fotograficznym i filmowym. Pierwszy dzień wystawy stworzy dobre warunki pomiędzy dystrybutorami i sprzedawcami a producentami filmowymi do dzielenia się doświadczeniami, a także do poszerzania biznesowych kontaktów.

Co więcej, uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w konferencjach poświęconych najnowszym trendom na rynku dronów. Dzień drugi będzie otwarty dla przechodniów i odwiedzających. Ponad 60 wystawców z różnych stron świata – wiodące firmy z zachodniej Europy, USA, Chin i wielu innych krajów zbiorą się w Hamburgu w ramach tego wydarzenia.

Czemu o tym piszę?

Przede wszystkim dlatego, że to pierwsza tego typu „wystawa światowa” poświęcona w pełni UAV, do tego z wiodącym tematem fotografii i filmowania z powietrza. Do tej pory EXPO kojarzycie zapewne – i to całkiem słusznie – właśnie z wystawą, ale o zdecydowanie szerszym zakresie tematów, jakie są tam poruszane; biorąc pod lupę Wikipedię…

są to (…) cykliczne ekspozycje prezentujące dorobek kulturalny, naukowy i techniczny krajów i narodów świata.

Mając na uwadze, że nie mamy do czynienia z targami albo panelem dyskusyjnym, ale urosło to do rangi międzynarodowej wystawy, warto o tym pisać z wyprzedzeniem.

No dobrze, event eventem, ale musi być coś jeszcze, prawda?

bait the big

Prawda. Zostaliśmy oficjalnym patronem medialnym Age of Drones Expo 2016! Przyjęliśmy propozycję z dużą dozą entuzjazmu, ponieważ tak właściwie nobody expects the Spanish Inquisition…

Jednocześnie, korzystając z zaskoczenia – będziemy mieli dla was 5 biletów wstępu na dzień drugi! Wyczekujcie posta, w którym powiemy wam co trzeba zrobić by je wygrać – cierpliwość popłaca ^^

A tymczasem – dzięki za uwagę. Myślę, że do października pojawi się jeszcze kilka wpisów informacyjnych dot. Expo, z kolei w niedalekiej przyszłości ukaże się kolejny odcinek z serii Stawiamy Cegłę.

[Aktualizacja, 4 października 2016]: Wystawa, ze względu na problem z frekwencją uczestników, została przesunięta na marzec 2017 r.

Stay tuned!