Nowa sekcja, nowy redaktor…

Cześć! Mam na imię Kuba i od dziś (dzięki uprzejmości Adama) będę mógł dzielić się z Wami wiedzą – a także pierwszymi doświadczeniami – związanymi z dronami. Zacznijmy jednak od korzeni…

Kim jestem?

Mam 16 lat, w październiku zeszłego roku zacząłem swoją przygodę z programowaniem. Przygoda ta trwa (z przerwami) do teraz, chociaż na początku wyglądało to mniej więcej tak jak poniżej:

źródło: commitstrip.com

Próbowałem być takim Mr. Know-How, który jest uniwersalnym rzemieślnikiem zdolnym do wszystkiego, idąc wbrew jakimkolwiek regułom (między innymi tej zasadniczej, że jak ktoś jest do wszystkiego, to jest do niczego). Finalnie wylądowałem więc w webdevie, zdarza mi się pokodzić w C++. Skąd zatem zainteresowanie tą częścią modelarstwa?

W czerwcu 2015 r. jeden z moich znajomych (modelarz i elektronik) przywiózł na spotkanie swoją konstrukcję i – korzystając z pięknej pogody – odbył 10-minutowy lot. Zafascynowała mnie wówczas lekkość, z jaką manipuluje maszyną, ale też sam fakt, że zrobił ją własnoręcznie – i to działa. Długo myślałem nad własnym modelem i wraz z początkiem maja tego roku zacząłem budowę.

O czym będę pisał?

Mój kącik będzie rozbity na trzy zagadnienia: Stawiamy Cegłę – będzie tu mowa o budowie mojego modelu. Częstotliwość pisania na ten temat będzie uzależniona tylko i wyłącznie od tego, jak bardzo uda mi się popchnąć konstrukcję do przodu (czyt. urozmaicić o kolejny podzespół lub podzespoły). W O cegłach słów kilka powiem co nieco o każdym z elementów bezzałogowca – tu posty będą się pojawiać równolegle z tymi dotyczącymi budowy lub częściej. InfoDron będzie podsumowaniem tygodnia, w którym znajdą się najważniejsze nowinki tematyczne.

01.06.2016: Czasem, szukając czegoś nowego (np. materiału na kolejny wpis) trafiam na świetne rzeczy, które nawiązują do tematu i o których warto coś powiedzieć, a niekoniecznie będą pasować do powyższych sekcji. O tym raz na jakiś czas będzie mowa w Technikaliach.

11.06.2016: Ze względu na spójność moich wpisów zdecydowałem, że posty dotyczące budowy i opisu komponentów będą ukazywać się w formie jednej serii, wciąż pod nazwą Stawiamy Cegłę. Gdyby ukazywało się to oddzielnie, posty nawiązywałyby do siebie w dużym stopniu, co mija się z celem.

Wizja

Moim celem jest stworzenie tego w taki sposób, żeby w ogóle oderwało się od ziemi… 🙂 Tak, nie ukrywam, że do tej pory z modelarstwem RC nie miałem zbyt wiele do czynienia, więc pierwszy lot (samodzielnie złożoną maszyną) będzie nie lada przeżyciem. Później, rzecz jasna, przyjdzie czas na montaż kamery i gimbala (o których będzie mowa – mam nadzieję – już niedługo). Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, finalnie powinno z tego wyjść, mniej więcej, coś takiego:

Przy okazji również Wy – drodzy Czytelnicy – zgłębicie swoją wiedzę w tym temacie, który jest baaardzo świeży i z pewnością jeszcze długo tę „świeżość” utrzyma.

Pozostaje mi tylko zaprosić Was do czytania, obserwowania i komentowania moich wpisów – z chęcią odpowiem na Wasze pytania.

Czołem!