Prezenty dla programisty.

Ten wpis nie zawiera lokowania żadnego produktu. Wszystkie linki do sklepów są podane dobrowolnie, autor nie otrzymał wynagrodzenia za udostępnianie ich.

No, po tym sztywnym wstępie, możemy zaczynać 😉

Jako, że święta już serio niedługo, wiele osób męczy jedno pytanie – Co kupić bratu/siostrze/psu/programiście? Dla nas, będącym częścią środowiska IT jest oczywiste, co chcielibyśmy dostać, ale często nasi znajomi nie są w tym tak zorientowani. Dlatego ten post (niestandardowo) kieruję raczej do osób niezwiązanych z informatyką. Dlatego, wy, czytający ten post, jako że prawdopodobnie znacie się na IT, udostępniajcie ten post swoim znajomym (istnieje wysoka szansa, że kupią wam coś ciekawego i przydatnego!).

Ogólne:

Warto zainteresować się najnowszą premierą Gynvaela Coldwinda zatytułowaną Zrozumieć Programowanie.  Gynvael to bardzo szanowany w środowisku bezpieczników (ludzi zajmujących się (nie) bezpieczeństwem w IT) oraz game-dev (twórców gier). Jego wyżej wymieniona pozycja odnosi teraz wielki sukces. Pokazuje, jak radzić sobie z problemami w nowy sposób oraz jak na nowo spojrzeć na, wydawało by się, podstawowe aspekty programowania. Polecam!

Link do sklepu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/293331/zrozumiec-programowanie.html

Cena: 51,80 zł

Kolejną książką wartą przeczytania jest Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty. Roberta C. Martina. Autor objaśnia w niej praktyki pisania dobrego kodu, refaktoryzacji już złego kodu, dobrego formatowania oraz obsługi błędów bez zaśmiecania głównej logiki kodu. Must have każdego programisty!

Link do sklepu: http://helion.pl/ksiazki/czysty-kod-podrecznik-dobrego-programisty-robert-c-martin,czykov.htm

Cena: 69,00 zł

Programiści Pythona

Tu, zaskoczenie (albo nie?) – zacznę od czegoś innego niż książka. Raspberry Pi – mały komputer wielkości karty kredytowej, wyposażony w całą masę wyjść i wejść, dowolnie programowalny, marzenie! Czemu o nim wspominam? A no dlatego, że większość skryptów/prostych programów jest napisana właśnie w Pythonie. Sam sprzęt pozwoli programiście na wielościeżkowy rozwój (elektronika, linux, programowanie, administracja – sami widzicie).

Link do sklepu: http://botland.com.pl/moduly-i-zestawy-raspberry-pi-2/3287-zestaw-raspberry-pi-2-model-b-obudowa-zasilacz-karta-z-systemem.html

Cena: 234,00 zł

Gdy umiesz już programować w danym języku przychodzi taki czas, gdy chcesz dowiedzieć się więcej. Dla programistów Pythona w tym celu powstała książka Zaawansowany Python Luciano Ramalho. Porusza on w niej takie tematy jak metaprogramowanie, struktura danych w Pythonie oraz funkcje jako obiekty. Genialna pozycja dla chcących wiedzieć więcej!

Link do sklepu: http://www.gandalf.com.pl/b/zaawansowany-python/

Cena: 126,33 zł

Programiści Javy

Tu mam tylko jedną propozycję – książkę. Ale nie byle jaką 🙂 Java. Techniki Zaawansowane. Wydanie IX. Książka porusza dużo zaawansowanych aspektów Javy takich jak obiekty rozproszone, metody macierzyste czy programowanie aplikacji sieciowych. Stanowczo książka dla dociekliwych ludzi 🙂

Link do sklepu: http://helion.pl/ksiazki/java-techniki-zaawansowane-wydanie-ix-cay-s-horstmann-gary-cornell,javtz9.htm

Cena: 149,00 zł

A jak nie wiem w czym on/ona programuje?

Wtedy pozostaje ci coś, co lubi każdy programista – koszulka/kubek z chwytliwym hasłem. To zawsze wypala 🙂 Ja sam patrzyłbym z bananem na twarzy na taki przedmiot.

Przykładowy kubek: https://dziwneumniedziala.cupsell.pl/produkt/1066858-Kubek-Koder-p-aka-jak-ci-dziwneumniedziala-com-kubek-dla-programisty.html

Cena: 20,00 zł

Przykładowa koszulka: https://dziwneumniedziala.cupsell.pl/produkt/1834255-Koszulka-dedlajn-dedlajnem-fejsbuk-sam-si-nie-sprawdzi-dziwneumniedziala-com-koszulki-dla-informatyk-w.html

Cena: 39,00 zł

A tak na sam koniec…

Tak naprawdę programista to prosta rzecz. Ucieszy się ze wszystkiego, co mu dasz, byle by mógł się tym chwalić przed kolegami-nerdami. …ALE mimo wszystko dobrze byłoby kupić mu coś, co pokrywa się z jego zainteresowaniami. Jeżeli nie wiesz, co mu kupić, to lepiej nie kupuj kolejnych skarpet czy bokserek (bokserków? 😛 ). Tak czy inaczej, dzięki za przeczytanie posta, mam nadzieję że znaleźliście tu coś dla siebie/swojego programisty!